fbpx

Świadomość przyszłych wyborów

Mała jasna kropka przybliża się z każdym dniem. Robi się większa i większa. Widzę ją coraz wyraźniej i świeci coraz mocniej.

W ostatnich dniach miałem okazję mówić do bardzo młodych ludzi o sile i znaczeniu ich pewności siebie w kreowaniu ich własnej przyszłości.

Byłem tak przejęty tym, co chciałbym, żeby zostało w ich głowach, że momentami zapominałem o prawidłowym oddychaniu.

Byłem szczęśliwy widząc, że rozumieją moje intencje.

Słuchali z przejęciem i wspierali mnie odpowiadając na pytania, jakie im zadawałem. Bardzo przytomni i świadomi sytuacji w jakiej wkrótce się znajdą. Świadomi trudnych wyborów, jakie przed nimi i potrzeby wsparcia, o które wbrew pozorom nie tak łatwo.

Sam pamiętam „swój” wybór.

Rodzice pełni dobrych chęci wspomogli mnie w wyborze szkoły, którą skończyłem, ale która w ostateczności niewiele mi dała. Mam do dziś kilku kolegów z tamtych czasów. Z sentymentem wspominam niektórych nauczycieli.

Szkoła miała dać mi zawód. Nauczyłem się go, ale nigdy w nim nie pracowałem.

Dopiero praca zawodowa i doświadczenia, jakie dzięki pracy zbierałem wskazała mi kierunek  który jest mi dane realizować do dzisiaj.

Później studia zgodne z kierunkiem, a przynajmniej część studiowanych przedmiotów utwierdzały mnie w słuszności wyboru i pozwoliły na dalszy rozwój.

Ciekawe książki i możliwość stosowania zdobytej w nich wiedzy pozwalały osiągać sukcesy.

Potknięcia i porażki, choć początkowo bolesne z czasem bardzo pouczające. Wszystkie te doświadczenia wskazywały mi kierunki, które wybierałem świadomie decydując.

Jakie decyzje podejmą Ci młodzi ludzie i z jakich rad skorzystają? Tego nie wiem, ale wiem, że mogę pomóc im w byciu bardziej świadomymi tych wyborów, byciu pewnymi siebie.

Może Ci się również spodoba

14 komentarzy

 1. Krótki i konkretny tekst, w którym mówisz o swojej drodze do samorealizacji 🙂 Po przeczytaniu tak sobie myślę, że mając takiego ‚wykładowcę’ można nabrać pewności siebie.

  • Woytech pisze:

   Dziękuję za miłe słowa. Robię to z pasji i chęci samodoskonalenia wskazując młodzieży różne alternatywy i ich świadomy wpływ na dokonywane życiowe wybory.

 2. Długo szukałam swojej właściwej drogi zawodowej, korzystałam z wielu rad, ale ostatecznie to poszukiwania okazały się najbardziej satysfakcjonujące. 🙂

 3. Sporo zależy już od tych ludzi 😉

  • Woytech pisze:

   Dlatego warto dawać im wsparcie i utwierdzać w słuszności ich własnych przekonań – bardzo wiele zależy od pewności siebie.

 4. Ten wybór na początku drogi zawodowej jest bardzo ważny, decyduje czasami o całym naszym życiu …
  Ale jak wybrać ? Dobrze ,że im pomagasz…

 5. To musiał być świetny wykład, zazdroszczę pasji do dzielenia się swoją wiedzą i robienia tego w tak naturalny sposób.

 6. Bardzo lubię spotykać na swojej drodze ludzi z pasją, dzięki którym mogę odnaleźć coś w sobie, rozwiązać jakiś supełek na własnej drodze

 1. 26/12/2018

  […] Każdemu życzę by był jak Pan Jensen i każdemu życzę takiego Pana Jensena na swojej drodze. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial