fbpx

Czas wolny – co to takiego?

Odcinek eksperymentalnie nagrany w drodze samochodem. Poruszam w nim temat czasu wolnego. 


Co dla nas oznacza czas wolny i jak go spędzamy?

Bardzo dużo mówi się i pisze o efektywności w pracy, o podnoszeniu produktywności, ale niewiele mówimy o czasie wolnym. Poddaję pod refleksję organizacje przestrzeni czasowej traktowanej potocznie jako czas wolny.
Przedstawiam własną definicję czasu wolnego i zwracam uwagę na bardzo małą ilość tego czasu w rytmie dobowym. To powinno nas skłonić do przyjrzenia się także tym krótkim chwilom. 

Warto zwrócić uwagę na efektywne wykorzystanie także czasu wolnego.

Rozdzielam czas wolny, którym dysponujemy jako jednostki. Jest to wtedy czas dla nas samych. Możesz siedzieć przed telewizorem i oglądać to co przyniesie Ci wybrany kanał. Ale możesz także uprawiać sport, czytać wartościową literaturę – oddawać się pasji.

Czas wolny jakim dysponujemy może być także przeznaczony na wzmacnianie więzi rodzinnych, czy pielęgnowanie przyjaźni.

To Twój czas, który spędzisz ostatecznie, jak będziesz chciał, czy będziesz chciała.

Nie musisz się ze mną zgadza i także nie musisz się ze mną konfrontować. Dzielę się własnymi przemyśleniami i doświadczeniami w tej materii licząc jedynie na zrozumienie mojego punktu widzenia. Szanuję odmienne poglądy, ale wierzę, że są osoby, które zastanowią się na tym i zrobią to krótkie ćwiczenie – zachęcam.

Przykład ćwiczenia:

Nawet jeśli nie wykonasz ćwiczenia, ale zastanowisz się nad lepszym wykorzystaniem czasu, szczególnie czasu wolnego, to już będzie mój i Twój wielki sukces. Wdrożenie zmian i bardziej efektywne spędzanie czasu wolnego, to sukces do potęgi!

Gorąco Was do tego namawiam!

Podcastów możesz słuchać na urządzeniach mobilnych oraz bezpośrednio ze strony www. Poniżej linki do najpopularniejszych aplikacji i metod umożliwiających odsłuch:

ANDROID

SPOTIFY

ITUNES

SPREAKER

Ważne funkcje, to możliwość przyspieszania odsłuchu, co pozwala w krótszym czasie odsłuchać więcej treści. Uwaga – dla wyższych prędkości wymagane jest większe skupienie na słuchanych treściach. Bez tego można w krótkim czasie ominąć wartościową część odcinka.

Co Istotne dla lojalnych słuchaczy…

Warto wspomagać twórców i oceniać ciekawy i wartościowy podcast.
Przyznajemy odpowiednią ilość gwiazdek (maksymalna ilość to najwyższa ocena), a także warto dodać od siebie komentarz, który dodatkowo będzie motywował twórcę oraz wpływał na lepszą dostępność podcastu dla innych zainteresowanych podobną tematyką.

Zapraszam do wysłuchania odcinka.Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. My spędzamy różnie czas wolny. Od spacerów przez wycieczki po układanie puzzli, wspólne granie i wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial